PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8171}

Noc na Ziemi

Night on Earth
7,9 43 881
ocen
7,9 10 1 43881
7,3 28
ocen krytyków
Noc na Ziemi
powrót do forum filmu Noc na Ziemi

Benigni był zarąbisty

presence

To jest geniusz. Epizod "rzymski" to najlepsza scena filmowa jaką oglądałem od lat. Po prostu majstersztyk! :)
Musiałem obniżyć ocenę do 8, bo niestety Ryder nie da się oglądać...

ocenił(a) film na 8
muzulmanski_ramas

a co Ci w niej nie spasiło, powiedział bym że grała na swój wiek, tak jak bym to właśnie widział.

presence

Ciężko powiedzieć. Po prostu nie wydaje mi się ani specjalnie zdolna, ani ładna... Może to (za) mocne co napiszę, ale imho grą przypomina polskich Mroczków. W tym przypadku chce tak bardzo pokazać swoją grą, jaką wyluzowaną osobą jest jej bohaterka, że jest kompletnie sztuczna.
Na obronę dodam, że zdarzyło jej się kilka znośnych filmów, ale aktorką jest baaardzo marną.

ocenił(a) film na 8
muzulmanski_ramas

z ciekawości aż sprawdziłem i oceniłem ją na 8 po obejrzeniu 9 filmów, tak więc mamy inne zdanie ale ok

a co do Benigniego - oglądałeś jego występy w amerykańskich talk-show , u Lettermana np. kiedy był u niego pierwszy raz, przekomiczne, polecam:)

ocenił(a) film na 8
presence

Nie no, @ramadanowi się cos pmyliło, Winona był świetna! Bombowo naturalna i oldskulowa, nie wiem jak można tego nie zauważyć.

ocenił(a) film na 8
presence

A i Esposito był niezły ze swoją pocieszną mordką, w tej szpanerskiej czapce i w kolorowych adidaskach. Od razu przypomniał mi się Buggin-out - jego rola z filmu Spike'a Lee - "Rób co należy"

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

nie widziałem tego, będę musiał nadrobić

ocenił(a) film na 8
presence

Klasyka! Co prawda Lee jak zwykle w tamtych czasach robi film z podziałem na Czarnych i nie Czarnych, ale są także Amerykanowłosi, Koreańczycy, Australijczyk itd. Obsada mistrzowska, a jajca może i jeszcze większe niż w "Nocy na Ziemi". Naprawdę klasyka klasyki, 97 miejsce w rankingu filmów wszech czasów Amerykańskiego Instytutu Filmowego (AFI). Giancarlo Esposito, Spike Lee, Samuel L. Jackson, Danny Aiello, John Turturro, młodziutki Martin Lawrence z ostającymi uszami :) John Savage, Rosie Perez (ta co grała w "Nocy na Ziemi" szwagierkę Yo-yo ;] ), Frank Vincent, i inni wyrobieni aktorzy, a także różnorakość pokoleń - w tym filmie jest wszystko - no już bardziej zachęcić nie da się :D

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

można by było ale nie trzeba, oblukam co to jest bo Spike Lee to jeden z tych których muszę przewertować bo cieki w jego filmach jestem.
dzieki:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones