PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38898}
7,0 1 807
ocen
7,0 10 1 1807
7,0 8
ocen krytyków
Gloria
powrót do forum filmu Gloria

Arcydzieło!

ocenił(a) film na 10

Ten film jest niesamowity, świetny pod każdym względem. Widać wyraźnie, że Besson się nim
inspirował gdy tworzył Leona, a ja wychowałem się na Leonie, ale Glorie pokochałem jeszcze
bardziej. W tym filmie wszystko jest idealne, a przy tym typowo amerykańskie, bo w tym filmie
Cassavetes bardziej powrócił do swoich przygód z Hollywood i dlatego udało mu się to
połączyć wraz z jego autorskim podejściem i stworzył niesamowity film, który ani przez chwilę
nie dłuży się. W tym filmie jest tak dużo niesamowitości, że aż trudno skupić się na jednym w
obawie by nie pominąć inne. Właśnie za to lubię Cassavetesa, że tworzył coś całkiem
nowatorskiego i przy tym niesamowitego. Ah mógłbym wiele pisać. Wiem jedno, do tego tytułu
jeszcze kiedyś powrócę z rozkoszą. Jeszcze a propo końcówki, większość nie wierzy w to
pozytywne zakończenie widząc w tym fantazmat dziecka albo przedśmiertny Glorii - najwyraźniej
to wszystko przez dołujące kino Bergmana i tego typu typów, bo przecież kino Cassavetesa jest
bardzo pozytywnie, jego filmy nigdy nie kończą się źle, tym bardziej w Glorii mógł sobie
pozwolić na tak wzruszające zakończenie. Ale widz ma prawo do swojej interpretacji;p Magia
kina i jednocześnie magia codzienności.

ocenił(a) film na 9
mariouszek

Jestem podobnego zdania.

mariouszek

Gościu, Ty pod każdym filmem Cassavetesa piszesz "arcydzieło" :D

użytkownik usunięty
youdrankian

Mam tak samo, jak ten gość. Jakbym miał kręcić filmy, wyglądałyby właśnie tak, jak obrazy Johna.
"Faces", "A Woman Under The Influence", "Opening Night" - moje top 3 duetu John Cassavetes x Gena Rowlands.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones